شرکت تانتال
محصولات
رفراکتومترهای دما بالا سری GPR 12-70E، ایندکس انگلستان

رفرکتومتر با گرمایش و سرمایش الکترونیکی اتوماتیک برای کاربردهای دما بالا

رفرکتومتر مدل  GPR 12-70E، برای صنعت نفت مناسب و ایده آل است، اندازه گیری ضریب شکست (RI) به دما و ویسکوزیته سیال وابسته است، به خاطر ویسکوزیته بالای نمونه ها در دمای پایین .

رفرکتومتر مدل  GPR 12-70E مطابق با دقیقترین نیازهای آزمایشگاه های مدرن آنالایتیکالی (تجزیه و تحلیل) روز طراحی شده است که برای آزمایشگاه هایی با تجزیه و تحلیل دقیق در محل، چه در صنایع نفتی، چه در صنایع دارویی، پلاستیک و یا صنایع غذایی ایده آل است.

GPR 12-70E یک رفرکتومتر برای اهداف کلی است که برای اندازه گیری بریکس (BRIX) و ضریب شکست (RI) نمونه ها در یک بازه گسترده از دما طراحی شده، حدودا °C 20 به بالا و برای اندازه گیری دماهای تا °C 100  مناسب است.

کنترل دما توسط سل های پلتیر (
Peltier Solid State Cell) صورت می گیرد.

در این رفرکتومتر نیازی به ترموسیرکولیتور (
Termocirculator) نمی باشد و از بین رفتن این نیاز به صورت قابل توجهی هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد و یک سیستم امن تری را فراهم می آورد، به طوریکه هیچ لوله ای که مایعات داغ را حمل کند، وجود ندارد.


.

محدوده دمایی گسترده از °C 20  تا °C 100 و محدوده ضریب شکست گسترده از 1.33 تا 1.70، رفرکتومتر مدل GPR 12-70E را به عنوان بهترین انتخاب صنایع نفت خام و پتروشیمی معرفی می کند. بعلاوه این رفرکتومتر، برای اندازه گیری نمونه های پلیمری، صنایع کنسرو سازی، گیاهان روغنی، شرینیجات و سایر مواد شیمیایی خاص مناسب می باشد.


GPR 12-70E ابزاری همه کاره و قدرتمند است و برای هر دو محیط آزمایشگاه و کارخانه مناسب می باشد.حجم کوچکی از نمونه حدودا 0.2 تا 0.3 میلی لیتر، تمام چیزی است که برای یک اندازه گیری دقیق مورد نیاز است.

از قابلیت های این دستگاه می توان به این مورد اشاره کرد که  کاربر می تواند حالات عملیاتی متناسب با تحقیقات یا آنالیز روزانه کنترل کیفیت خود را به راحتی انتخاب نماید.

این رفکتومترهم برای نمونه های شفاف و هم محلول های کدر مثل امولسیون ها می تواند بهینه شود.

تنظیمات (
Set Up) می تواند در برابر دسترسی های غیر مجاز محافظت شود در عین حال، اطلاعات خروجی نیز قابل انتقال به کامپیوتر و یا پرینتر می باشند.

تمامی اطلاعات از قبیل زمان، تاریخ، دما، شماره سریال و شماره نمونه می تواند ثبت شود. کمپانی
Index Instrument با تعبیه نرم افزار ثبت اطلاعات "Data Acquisition System" این امکان را فراهم ساخته که اطلاعات را با جداول و یا نرم افزار متنی نمایش داده و این اجازه را به کاربر می دهد تا هر گونه محاسبات یا ذخیره اطلاعات را انجام دهد.

بیش از صد رکورد در دستگاه ذخیره می شود که قابلیت خواندن رکورد های قدیمی را ممکن می سازد و همچنین امکان پرینت یا انتقال آنها به کامپیوتر در هر زمان را فراهم می کند بعلاوه دستگاه قابلیت هماهنگ شدن با سیستم های خودکار را نیز دارا می باشد.

ضریب اطمینان عملکرد
GPR 12-70E بالا و در عین حال هزینه تعمیر و نگهداری آن پایین است. جنس منشور یاقوت کبود ( سیلیکات آلومینوم و منیزیم) می باشد که تقریبا آسیب ناپذیر است.

سوییچ کردن از ضریب شکست (
RI) به بریکس (BRIX)  دمای بریکس اصلاح شده یا مقیاس های ویژه کاربر، بسیار ساده است.

 اپراتور می تواند ضریب دما و دمای مرجع را برای تولید درجه حرارت اصلاح شده در مقیاس (
RI) اصلاح شده یا تولید یک کالیبراسیون کامل، از طریق صفحه کلید، در برابر مجموعه نمونه های استاندارد خودش، وارد کند.

این مدل از رفرکتومترهای دما بالا، ضریب شکست را به کمک بازخورد از نمونه اندازه می گیرند، به این معنی که نمونه های سیاه، رنگی، و کدر به خوبی نمونه های شفاف اندازه گیری می شوند.

رفرکتومتر GPR 12-70E مطابق با استانداردهای ASTM به خصوص برای صنایع نفتی مناسب است.

D1747، اندازه گیری ضریب شکست (RI) مایعات هیدروکربنی ویسکوز و مواد جامد ذوب شده در دمای 80 تا 100 درجه سانتی گراد

D1218، اندازه گیری ضریب شکست (RI) هیدروکربن های شفاف با رنگ روشن در دمای بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد

D2140، اندازه گیری ضریب شکست (RI) و تعیین نوع کربن ترکیب نفتی

D5006، روش آزمون برای اندازه گیری ضد یخ (fuel System Icing Inhibitor) در سیستم سوخت هواپیما

 

.Copyright © 2018 TANTAL. All Rights Reserved
Designed by Attaran_Group