شرکت تانتال
محصولات
ریجنت ها آکوالیتیک آلمان

معرف ها (Reagents)

بیش از سی سال است که کمپانی AQUALYTIC معرف های مختلف را برای تست آب تولید کرده و در سراسر دنیا عرضه می کند. انواع مختلفی از معرف ها در زمینه های گونانون و کاربردهای متنوع مورد نیاز است. این منصفانه است که گفته شود، از نظر کیفیت، معرف های تولید شده توسط این کمپانی دارای بهترین کیفیت می باشند. به مدد استفاده از بهترین فن آوری مورد استفاده در صنایع داروسازی و همچنین استانداردهای سختگیرانه داخلی، این کمپانی قادر است معرف هایی با دوره مصرف 5 تا 10 ساله برای آزمایش های شیمیایی آب تولید کند. هر یک از این معرف ها در فویل آلومینیوم پوشش داده شده با پلی اتیلن برای حفظ و نگهداری بیشتر بسته بندی شده اند.

در کشورهای مختلف کاربران به طور متداول ترجیح می دهند از معرف هایی به غیر از قرص استفاده نمایند. معرف های پودری کمپانی آکوالیتیک برای آزمایش های سریع و راحت طراحی شده اند. این معرف های بسته بندی شده در پوشش آلومینیومی و با طیف کاربرد و عملکرد گسترده، به عنوان جایگزینی مناسب در تولیدات اخیر این کمپانی دارای جایگاه مطلوبی در بین مصرف کنندگان می باشند.

آخرین مورد نه از نظراهمیت بلکه به عنوان ترتیب، معرف های مایع هستند که برای بعضی پارامترها ضروری می باشند. آزمایش پارامترهایی که به سختی شناسایی می شوند، مانند نیتروژن کل، یا پارامترهایی همچونCOD ‌، مستلزم استفاده از رنج وسیعی از معرف ها در قالبی می باشد که  امکان آزمایش بیشتر نمونه ها را فراهم آورد. کمپانی AQUALYTIC، تنها تولید کننده معرف ها در دنیا می باشد که رنج کاملی ازمعرف ها در انواع مختلف تولید می کند.

معرف های DPD

این معرف ها توسط تولید کنندگان مختلفی تولید می گردند. برای اطمینان از کیفیت، کاربران باید اعتبار محصولات را پیش از استفاده مورد تایید قرار دهند. معرف های DPD بر اساس استانداردهای بین المللی و متد استاندارد ISO تولید می شوند. این معرف ها به صورت سفید کریستالی می باشند. اگر معرف ها (به صورت قرص یا پودر) به رنگ سفید نباشند و رنگ متمایل به خاکستری قهوه ای یا ارغوانی داشته باشند، در این صورت فاقد کیفیت بوده و یا تاریخ مصرف آنها گذشته است. معرف های محلول نیز باید بدون رنگ و شفاف باشند.

معرف های محلول DPD نیز باید بی رنگ باشند و محول های کدر و متمایل به قهوه ای غیر قابل استفاده می باشند و استفاده از آنها باعث ایجاد خطا در خوانش می شود.  

معرف های قرصی

معرف های قرصی کمپانی AQUALYTIC، تحت شرایط کنترل شده و با آخرین ماشین آلات در آلمان تولید می شوند. کیفیت بالای محصولات تولید شده باعث افزایش طول دوره مصرف حداقل 5 تا 10 سال می شود. کمپانی AQUALYTIC این اطمینان را حاصل می کند، چرا که هر قرص منحصرا توسط یک فویل آلومینیومی در برابر تمامی شرایط محیطی و عوامل خارجی محافظت می شود. این بسته بندی معرف ها را تا زمان مصرف توسط کاربر در بهترین شرایط نگه داری می کند.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت های گذشته کمپانی AQUALYTIC، سری جدیدی از بسته بندی ها را برای راحتی کار بیشتر به صورت بلیستر (Blister Packaging) ارائه کرده است. این بسته بندی جدید با پوشش آلومینیومی در راستای ایجاد حفاظت بیشتر کاربر و راحتی بیشتر طراحی شده است.

با ورق جدید، کاربر تنها با فشار دادن قرص از میان فویل محافظ، به طور مستقیم آن را به نمونه اضافه می کند و با صرف زمان کمتر و آسودگی بیشتر از این معرف ها استفاده می کند. این نوع بسته بندی، پایداری طولانی در کاربردهای دارویی دارد و به عبارتی دیگر ترکیبی است از آسودگی بیشتر برای کاربر و همچنین ماندگاری بیشتر. به عنوان عامل دیگری دربیان مزیت  این نوع معرف ها می توان به بسته بندی در ابعاد کوچکتر آنها 91 x 34 mm اشاره کرد که مزیت بسیار زیادی در حمل و نقل نیز دارند.

لوله های آزمایش

لوله های آزمایش AQUALYTIC، کاربر را قادر می سازند تا آزمایشات بسیار حساس و دقیق آب را به راحتی و به سهولت انجام دهد. با استفاده از این لوله های آزمایش، به صورت قابل توجهی اندازه گیری سریعتر و راحت تر صورت می پذیرد. به منظور اجتناب از حضور مواد شیمیایی زائد و بهینه سازی ایمنی و سلامت آزمایش، این لوله ها حاوی مقادیر معینی از معرف می باشند و تا شش محدوده اندازه گیری مختلف برای آزمایش های مختلف در دسترس می باشند. لوله ها از شیشه های مخصوص با قطر16 میلی متر ساخته شده اند و  در یک جعبه در کنار هم بسته بندی شده وهمراه با معرف های کمکی عرضه می شوند. لازم به ذکر است، هر جعبه شامل 24 یا 25 ویال برای واکنش و 2 ویال (Zero Vial) برای کالیبراسیون سیستم فتومتر می باشد.

معرف های مایع

در حالت کلی و به عنوان یک قاعده، معرف های مایع شامل یک محلول آماده سازی مجزا نمی شوند بلکه چندین جزء ترکیبی که نیاز است با دستور خاصی به نمونه اضافه شوند را در بر می گیرند. از آنجاییکه حجم و تعداد قطره های اضافه شده تاثیر تعیین کننده ای در رنگ نهایی حاصل شده دارند، حائز اهمیت است که معرف با درجه بالایی از دقت اضافه شود. عمر مفید معرف های مایع در اثر تماس کوتاه با اکسیژن موجود در هوا کاهش می یابد به ویژه هنگامی که درب بطری در محیط های نامناسب (در حضور نور خورشید یا دمای بالا) بازمی شود. مشروط بر اینکه بطری ها در گستره دمایی 6 تا 10 درجه سانتی گراد نگه داری شوند، DPD و محلول های فنل رد (Phenol Red) می توانند برای مدت یک سال پس از تاریخ تولید استفاده  شوند.

بسته پودرهای VARIO

در بسیاری از کشورها در سراسر جهان، استفاده آسان و سریع از پودرهای بسته بندی شده VARIO برای برنامه های کاربردی آزمایش آب،  آنها را بسیار محبوب ساخته است. بسته پودر Vario با همان استاندارد و کیفیت بالایی تولید شده اند که قرص های معرف AQUALYTIC ساخته و تولید شده و برای چندین دهه موفق بوده است. پارامترهای قابل اندازه گیری از آلومینیوم و کلر تا سولفات، برخی از تست های به خوبی شناخته شده هستند که در محدوده پودر پک VARIO گنجانده شده است و خواص شیمیایی این پودرها به گونه ای است که برای استفاده با دستگاه های HACH نیز مناسب است.

مجموعه فیلتر غشایی

قابل استفاده هنگام آماده سازی نمونه ها برای اندازه گیری های فتومتریک

مزایا

 


حذف کدورت موجود در نمونه ها
مشخص شدن مواد محلول و تمایز آن با کل مواد معلق
وجود منافذ با حداقل 45 صدم میکرون که طبق استانداردهای سنجش آب به صورت فتومتریک قابل قبول می باشد

 

.Copyright © 2018 TANTAL. All Rights Reserved
Designed by Attaran_Group